EGE

Tümü

Adım Adım Mutluluk

16.12.2016 (8 Ay, 7 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Göztepe Rotaract Kulübü Ailesi, İzmir’in Menderes İlçesine bağlı Develi Köyü’nde bulunan Develi İlköğretim Okulu’nda, adını ‘Adım Adım Mutluluk’ olarak belirledikleri projeyi gerçekleştirdiler.

Proje kapsamında okulda onarımların ve elektrik düzenlemeleri yapılması, temel okul ihtiyaçların giderilmesi, ana sınıfının tekrardan yapılması, oyun parkı kurulması vardı. Ege Orman Vakfı’nın desteğiyle okul bahçesine, öğrenciler ve rotaraktörlerle birlikte fidan dikimi yapıldı. Çapa Yapı, Cam Merkezi ve Tenker İnşaat sponsorluğunda okulun tuvaletleri ve genel tadilatlar yapıldı. 


‘Çocuklara Sürpriz Etkinlikler’

Bu teknik değişikliklerin yanında projenin en büyük adımı olarak 3-4 Aralık tarihinde çocuklar ile etkinlikler gerçekleştirildi. Maske boyama, kavanozdan kar küresi, içi şeker ve oyuncak dolu sürpriz çanta yapımı, okul duvarına el baskıları, drama çalışmaları, kırtasiye gereçlerinin hediye edilmesi ve çeşitli bahçe oyunları gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Bahçede pamuk şeker ve macuncu gün boyu etkinliklere destek oldu. Diş doktoru Efe AKSOY tarafından, öğrencilerin diş sağlığı kontrolleri yapıldı ve diş sağlığı eğitimi verildi.


‘Veliler de unutulmadı’

Pedagog Ayşen ÖZENÇ, velilere anne-çocuk iletişimi hakkında eğitim verdi. Uzman diyetisyen Aysen ARICAN ÖZ tarafından da sağlıklı beslenmeyle ilgili velilere ve küçüklere eğitim verildi. 


Projenin etkinlik takvimi tamamlanmış olsa da okul onarımları ve eksiklerin giderilmesiyle ilgili çalışmalar en kısa sürede tamamlanmak üzere devam etmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü