EGE

Tümü

Kent Tasarım Atölyesi'nde “Sürdürülebilir Moda"

11.12.2016 (8 Ay, 13 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Bölgede kentli olma bilincini ve Karabağlar’da yaşayan insanların şehrin bütününden yararlanması için yola çıkan Karabağlar Belediyesi Kent Tasarım Atölyesi (KETA), şehrin önde gelen isimlerini düzenlenen seminer ve söyleşilerle İzmirlilerle buluşturmaya devam ediyor.


KETA’nın bu haftaki konuğu İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şölen Kipöz oldu. Kipöz,  “Sürdürülebilir Moda” üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirirken ayrıca 2012 yılında açtığı “Ahimsa” sergisinde yaptığı çalışmalar hakkında genel olarak bilgiler verdi.


Yavaş Moda ilgi görüyor

Ahimsa sergisi ile "Yavaş Moda" düşüncesinin kapılarını açan Kipöz, sergi için bulduğu eski giysileri asla kesmeyip, sökerek zanaat ve tasarımı birleştirdiğini belirtti. Kipöz “Yavaş Moda daha fazla düşünmeyi,  değerleri önemsemeyi gerektirir. Avrupa’da yavaş tasarım yapan yerler var. Buralar ciddi ilgi görmeye başladı. İnternette bile bir giysinin nasıl üretildiğini belirten siteler var. Çünkü sezonda 6 üretim yapan büyük tekstil şirketleri büyük bir tüketimin içinde. Oysa yavaş tasarımda, yapılan giysiler daha değerli bir hale geliyor. Müşteriler de bunlara daha fazla ilgi gösteriyor.” dedi.


Kipöz konuşmanın sonunda editörlüğünü yaptığı “Sürdürülebilir Moda” isimli kitabını imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü