EGE

Tümü

ADÜ'lü Gençlerden Yardım Kampanyası

09.12.2016 (8 Ay, 14 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
ADÜ'de faaliyet gösteren İdealist Öğrenciler Topluluğu ve Aktif Gençlik Topluluğu düzenledikleri yardım kampanyaları çerçevesinde Üniversite Tralleis Meydanında açtıkları stantta yardım toplamaya başladı.

İdealist Öğrenciler Topluluğu’nun kıyafet ve kırtasiye malzemelerinden oluşan yardımları Bingöl’ün Karlıova ilçesi Yiğitler Köyündeki ilkokul öğrencilerine ulaştırılacak.


Etkinlik sorumlusu Aydın Sağlık Yüksekokulu öğrencisi Zeynep Karakuş yaptığı açıklamada Bingöl’deki bir okula yardım fikrinin topluluk başkanı Selin İntizamoğlu’nun daha önceden katıldığı bir projede tanıştığı Bingöllü bir arkadaşının tavsiyesiyle gerçekleştiğini ifade etti. Yiğitler Köyü’nde görevli bir öğretmenin yardım talebini değerlendiren idealist genceler çalışmalarına başladı. Karakuş yeteri kadar malzemenin toplanmasının ardından başka bir okul için çalışmalara başlayacakları bildirdi.


Öte yandan Aktif Gençler Topluluğu, Kredi Yurtlar Kurumu Aydın Erkek Öğrenci Yurdu ile birlikte düzenledikleri yardım kampanyasını 5 Aralık 2016 tarihinden 31 Aralık 2016 tarihine kadar sürdürecekler. Etkinlik sorumlusu Rafet Yıldız topladıkları yardımların kesinlikle ihtiyaç sahiplerine ulaştığını, yardımda bulunmak isteyen herkesin gönül rahatlığı içinde kendilerine başvurabileceklerini belirtti. 


Personel ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle devam eden yardım organizasyonu ile köy okullarındaki çocuklara umut ışığı olacak gençler, Üniversitede öğrenim gören arkadaşlarından kampanyalarına destek olmalarını istedi. 

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü