SPOR

Tümü

Atatürk Spor Salonu’nda Sona Gelindi

09.12.2016 (8 Ay, 16 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından Salihli’ye kazandırılacak olan Atatürk Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu inşaatında sona yaklaşıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli’ye kazandırılacak olan uluslararası standartlardaki Atatürk Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzunun inşaat çalışmaları son aşamaya geldi.


Gençlerin spora teşvik edilmesi ve çeşitli branşlarda kendilerini geliştirebilmelerine olanak sağlayacak tesisin iç dizaynı büyük oranda tamamlandı. 5 bin 790 metrekare inşaat alanında yükselen uluslararası tesisin, 3 bin 750 metrekaresi kapalı bölgeden oluşuyor. Uluslararası saha ölçülerine (İHF, FİVB, FIBA) uygun hentbol, voleybol ve basketbol sahası, 1 adet 6 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu, 1 çocuk havuzu, 4 giyinme-soyunma odası, uluslararası düzeyde hakem odası, ses-kayıt odası, antrenör odası, 1 kafeterya, 1 kondisyon salonu, idari ofisler, çocuk oyun odası, mescit, WC ve düş bölümleri bulunmakta. Ayrıca tesisin çevresinde otopark ve yeşil alan düzenlemesi yapılarak en kısa zamanda faaliyete alınması planlanıyor.


Atatürk Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzunun uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek nitelikte olmasının Salihli’ye bu anlamda prestij kazandırması bekleniyor. 

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü