TÜRKİYE

Tümü

ACAR OSGB Sağlık Taraması Hizmeti ile Bir Adım Önde

08.12.2016 (8 Ay, 15 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
ACAR OSGB Sağlık Taraması Hizmeti ile Bir Adım Önde

Sağlık tarama hizmeti işyerleri için yasal mevzuata dâhil edilen konulardan birisi. Yeni İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu’na göre 1 Ocak 2013 itibariyle, sağlık taraması bütün işyerlerindeki çalışanların işe girişlerinde ve iş değiştirmelerinde yapılması mecburi hale getirildi.Yasaya göre işyerinde bulundurulmak zorunda olan işyeri hekimi, çalışanların sağlık taraması yapıldıktan sonra sağlık raporu verir. İşin tehlike sınıfına göre çalışanlar gözetime tabi tutulur.


İşin tehlikeli ya da çok tehlikeli kategoride yer alan bir iş olması halinde, sağlık tarama işleminin ardından verilecek sağlık raporu olmadan, çalışacak kişinin işe başlaması mümkün değildir. Raporlar konusunda bir itiraz söz konusuysa, bu itiraz Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği hastanelere yapılır.Yasal düzenlemeye göre, hem işe başlarken hem de iş değişikliği yapılırken çalışana sağlık taramasına yapılmalıdır. Bu bir mecburiyet olup, yapılmadığı takdirde uğranacak bir cezaî müeyyide vardır. Bu yükümlülükler yerine getirilmediği takdirde her işçi için 1078 TL kadar ceza kesilir.ACAR OSGB, Sağlık Taramada Eksiksiz Hizmet Sunuyor

İşçilere periyodik olarak sağlık muayenelerini yapan Acar OSGB, aynı zamanda sağlık taramalarının yapılmasının ardından sağlık raporu da veriyor. Acar OSGB tarafından sunulan sağlık tarama hizmeti ise hayli kapsamlı.

Aşılardan kan sayımına, hepatit B testinden karaciğer fonksiyonu testlerine, laboratuvar tetkiklerinden portör muayenesine ve idrar testinden solunum fonksiyon testine kadar birçok tarama bu hizmete dâhil. Bu yönüyle de diğer kuruluşlardan çok daha kapsamlı ve profesyonel bir hizmet veriyor.

İşyeri sağlığı konusunda güvenilir, kadroları yetişmiş ve tecrübeli bir kuruluştan hizmet almak sadece işyeri sahiplerinin yerine getirmesi gereken yasal zorunluluk açısından değil, aynı zamanda çalışanların mesai harcadıkları işyerlerinde kendilerini güvende hissetmeleri açısından da mühim. Çünkü sağlık bir alışveriş ya da ticari faaliyet değil. Sağlıkla alâkalı hiçbir mesele de, rastgele kararlara ve tecrübesiz ellere teslim edilecek kadar kıymetsiz değil.İşte bütün bu sebepler yüzünden mutlaka ACAR OSGB kadrosuyla tanışmalısınız. Konuyla ilgili mevzuat ve ACAR OSGB Sağlık tarama hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için acarosgb adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü