AYDIN

Tümü

ADÜ'lüler “3. ÜNİ-RALLI” den Ödülle Döndü

29.11.2016 (9 Ay, 23 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Paramedik Derneği İstanbul İl Başkanlığı ve 18 üniversitenin katılımı ile İstanbul’da düzenlenen üniversiteler arası hastane öncesi müdahaleler kapsamlı “3. Üni-Rallı Yarışması” yapıldı.

Yarışmaya ADÜ Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan İlk ve Acil Yardım Program Koordinatörü Öğr. Gör. Halise Çınar hakem olarak katılırken, Üniversiteyi 2. Sınıf İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerinden Hediye Ok, Ozan Bağlan, Burak Elgay ve İlkay Yetim temsil ettiler.

Yarışma etaplarındaki senaryolar, uluslararası yarışmalar ve kabul görmüş kılavuzlar eşliğinde hazırlanırken, Yüksekokul öğrencileri, Rallı aşamasında ilk beş etapta on üniversite arasına girmeyi başardı. Dokuz yaralının görev aldığı Triyaj etabında ADÜ'yü başarıyla temsil eden öğrenciler ikincilik ve Çevresel Aciller etabında üçüncülük kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Oldukça eğlenceli ve heyecanlı geçen rallı etaplarından sonra ikinci gün “2. Resusitasyon Sempozyumu” gerçekleştirildi. Nitelikli sağlık personellerinin yetiştirilmesine katkı sağlayan bu tür etkinliklere katılmanın motivasyon ve tecrübe açısından oldukça yol gösterici olduğunu belirten Yüksekokul yönetimi, öğrencilere bundan sonraki süreçte de destek olacaklarını söyleyerek, etkinlikte emeği geçen hocalara ve okulu başarıyla temsil eden öğrencilere teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü