EGE

Tümü

ADÜ'ye Tez Desteği

27.11.2016 (9 Ay, 25 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
ADÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Ars. Gör. Dr. Derya Karagülle "Aydın İlinde Çevre Sağlığı Eylem Planı Çalışmaları - Çevresel Risk Faktörleri Araştırması" isimli tez çalışması ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nden destek almaya hak kazandı.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSO) 6 bölge ofisinde yürütülen, 31  Avrupa ülkesinde 100' un üzerinde kentte devam eden ve gelişen küresel "Sağlıklı Kentler" hareketinin Türkiye’deki merkezi olarak çalışıyor.


2005 yılından beri faaliyet gösteren Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği bu yıl, kentlerin sağlık durumu, kentlerde sağlığı etkileyen etmenler ve sağlıklı kentler ile ilgili alanlarda, yerel yönetimlerin bilimsel bilgiye ihtiyacı olan konularda yapılacak yüksek lisans, doktora ve tıpta uzmanlık öğrencilerinin tezlerini desteklemeye başladı.Ars. Gör. Dr. Karagülle’nin çalışması, 2014 yılında, ADÜ Tip Fakültesi, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz’ın danışmanlığında, Aydın il merkezinde yaşayan kişilerin aşırı sıcaklar, utraviyole indeksi ve hava kirliliği farkındalıklarını arttırmak için geliştirilen  "Birincil Korunmada Hava Değişkenlerine Yönelik Erken Uyarı Modeli" isimli çevre sağlığına yönelik çalışmanın devamı niteliğinde. "Aydın İlinde Çevre Sağlığı Eylem Planı Çalışmaları-Çevresel Risk Faktörleri Araştırması" isimli çalışma ile hava, şu ve toprak kirliliği gibi çevresel riskler coğrafi bilgi sistemleri kullanılarak çevresel risk faktörleri ile sağlık ilişkisi ortaya konulmaya çalışılacak.Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü