EGE

Tümü

Afyon Masal Dünyasına Kavuşuyor

26.11.2016 (9 Ay, 26 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Afyonkarahisar Belediye Başkanı olan Burhanettin Çoban'ın seçim projeleri arasında yer alan Uydukent-Yeşilyurt Mahallesi'nde yapılan Mehmet Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı, 27 Kasım Pazar günü Orman ve Şu İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun katılacağı törenle açılacak.
MASAL DÜNYASI PARKI PAZAR GÜNÜ AÇILIYOR

Çocukların masal dünyası kahramanlarını yakından tanıyıp büyük keyif alacağı, ailelerin ise çocuklarıyla birlikte hoşça vakit geçireceği Mehmet Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı, görkemli bir törenle hizmete girecek. Orman ve Şu İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun katılımıyla 27 Kasım Pazar günü saat 13.00'da açılacak Masal Dünyası Parkı, çocukların ve ailelerin vazgeçilmezi olacak.


MASAL DÜNYASINDA YOK YOK

32 bin metrekare alan üzerine kurulan parkta, 80'in üzerinde 18 farklı gruptan oluşan masal kahramanları, masal evleri, engelli bisiklet parkuru, macera ve survivor parkuru ile çocuk oyun grupları yer alıyor. Ağaçlandırma ve peyzaj çalışması da yapılan park içerisinde, ailelerin rahatça dolaşabileceği geniş yürüyüş yolları ve dinlenme alanları bulunuyor.


AFYONKARAHİSAR'DA BİR İLK

Parkın tam ortasındaki, proje gereği kaldırılmayan hatta doğallığı korunarak etrafına şelale ve havuz yapılan kaya, parka muhteşem bir görsellik kazandırdı. Fiber malzeme ile yapılan hafif ve aynı zamanda da dayanıklı olan masal kahramanları Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Devlet Parkı’ndaki atölyesinde hazırlandı. Afyonkarahisar Belediyesi, masal kahramanlarını özel bir firmaya yüksek maliyetlere yaptırmak yerine kendi kurduğu atölyesinde düşük maliyetlerle imal ederek bir ilke imza attı.


Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü