EGE

Tümü

AP AB’nin de geleceğini tehlikeye atıyor

26.11.2016 (9 Ay, 28 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Avrupa Parlamentosu’nun , Türkiye'nin Avrupa Birliğiyle sürdürdüğü müzakerelerin geçici olarak dondurulmasına ilişkin aldığı tavsiye kararını eleştiren AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan. “Avrupa Birliği, kurulurken, malların, sermayenin ve emeğin barış ortamında serbest dolaşımını esas alan bir ekonomik ve siyasi iş birliği olarak tasarlanmıştır. Bilinmelidir ki tavsiye kararının sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda Avrupa Birliğinin de geleceğini tehlikeye düşürmesi kuvvetle muhtemeldir” dedi.

TBMM Genel Kurulunda söz alarak AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, Avrupa Parlamentosu’nu tekrar kınayarak, “Yaşlı Avrupa'nın, Türkiye gibi dinamik bir ülkenin varlığına ihtiyaç duyduğu açıktır.


Avrupa Birliğinin tüm dünyaya açılan kapısı durumundaki Türkiye'nin, yaşlı Avrupa'nın gelecekte ekonomik ve siyasi istikrarının sağlanması açısından büyük bir önemi haizdir.


Bunun için yol yakınken Avrupa Birliği üyesi ülkelerin bu tür sıkıntılı kararlardan ve adımlardan vazgeçmesini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.
Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü