EGE

Tümü

Ak Kadınlar 15 Temmuz Şehitleri İçin Koştular

14.11.2016 (9 Ay, 7 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin ve Yönetim Kurulu üyeleri, her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yılda ayrı bir tema ve anlam taşıyan İstanbul Maraton koşusunda Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile bir araya geldi.

 Bakan Kılıç ile hatıra fotoğrafı da çektiren İzmirli AK Kadınlar üstlerine giydikleri özel baskılı “Kadın Kahramanlar, sizi asla unutmayacağız” yazılı tişörtleri ile Bakan’ın teveccüh ve takdirini kazandılar.

 

Vodafone İstanbul Maratonu’nun, her yıl Halk Koşusu adı ile koşulan kısmı bu yıl, “15 Temmuz Şehitleri İçin Koşuyoruz” sloganı ile Kahramanlar Koşusu adı altında gerçekleştirildi. Önceki gün maraton koşusuna anlamlı sosyal proje kapsamında katılmak üzere otobüs ile yola çıkan, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin ve İzmir’in AK Partili Kadın yöneticileri turuncu renkli AK Parti Kadın Kolları logosunun yer aldığı ve özel tasarım slogan tişörtlerinde taşıdıkları yazı ile diğer maraton koşucularının da takdiri ve teşekkürlerini kazandılar.


Maraton koşusu öncesinde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile bir araya geldi. AK Kadınlara maraton koşusunda başarılar dileyen Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan ve Bakan Kılıç, anlamlı sloganı taşıyan tişörtleri giydikleri için takdir ettiler.

 

Maraton koşusu ile şehitlerimizi yâd ettik

Koşu sonunda maraton yarışmasına katılan AK Kadınlar adına; duygu ve düşüncelerini aktaran AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, “15 Temmuz şehitleri köprüsünden geçerken o geceki insanların yaşadığı duyguları bir kez daha yaşadık. İzmirli AK Kadınlar olarak darbe girişimi gecesi tankların ve silahların vatandaşlar üzerine doğrultulduğu ama buna rağmen ülke ve vatan sevdalısı insanlarımızın buna karşı durduğu bu köprü üzerinde bulunmak bize gerçekten çok duygusal anlar yaşattı. Tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi burada yâd ettik.


15 Temmuz Şehitlerimizi ve vefakâr kadın kahramanlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Bugün burada bu anlamlı maraton koşusunda gerçekten çok yoğun bir katılım ve ilgi vardı. O gece burada kamyonun direksiyonuna geçerek Kadının direnişini gösteren ve insanları sürdüğü kamyon ile darbecilere karşı direnmeye götüren kadınlarımızın duygularını bir nebze de olsa burada yaşıyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü