AYDIN

Tümü

Ayağı Kesilmekten Kurtuldu

10.11.2016 (9 Ay, 15 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Polikliniği’nde 66 yaşındaki bir hastanın ayağı kesilmekten kurtuldu.

Rejeneratif tıp yöntemi uygulanan tedaviden şifa bulan hastayı ziyarete ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca ve Prof. Dr. Törün Özer, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mücahit Kapçı katıldı.


İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ali Barutçu ve ADÜ Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Heval Selman Özkan’ın uyguladığı tedaviyle diyabet (şeker) hastası olan 66 yaşındaki Yaşar Yorulmaz’ın ayağı başarılı bir şekilde tedavi edildi.


Trombositten Zengin Fibrin (PRF) yöntemiyle sağlıklı kan hücrelerinden alınan örneklerin çoğaltılmasıyla tedavi edilen Yorulmaz, 10 yıldır hasta olduğu ve daha önce diyabet hastalığından dolayı sol bacağını kaybettiğini söyleyerek gençlere sigara ve alkolden uzak durmalarını tavsiye etti.


Prof.Dr. Ali Barutçu uygulanan bu tedavinin Ege Bölgesinde ikinci uygulama olduğunu söyledi.Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü