EGE

Tümü

Aliağa Atasını Anacak

09.11.2016 (9 Ay, 15 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, 78'inci ölüm yıl dönümünde yurt genelinde olduğu gibi İzmir'in Aliağa İlçesinde de anılacak.

 

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı 10 Kasım Perşembe günü Aliağa Cumhuriyet alanındaki törenle başlayacak. Törende, Aliağa Kaymakamlığı ve Aliağa Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtına sunulacak. Çelenk sunumunun hemen ardından saat 09.00 itibariyle; TRT Yayını belediye hoparlörüne verilecek. Saatler Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği; dokuz'u beş geceyi gösterdiğinde Petkim, Tüpraş gemilerinden siren sesi verilmesi ile birlikte 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve ardından İstiklal Marşı okunacak. Cumhuriyet Alanı’ndaki anma töreni Türk Bayrağı’nın yarıya indirilmesi ile sona erecek.

 

Anma Programı saat 09.30'dan itibaren Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde devam edecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak olan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Program, öğrenciler tarafından sahnelenecek olan oratöryo gösterisi ile son bulacak. 

 

İlçe genelindeki okullar Atatürk'ü Anma Haftası’na uygun olarak kendi bünyelerinde programlar hazırlayacak. Hafta boyunca okullarda, Atatürk'ü Anma konulu kitap, fotoğraf sergisi gibi etkinlikler düzenlenecek.Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü