AYDIN

Tümü

ADM EDAŞ’a İşletme 2023 Zirvesi’nden Sürdürülebilirlik Ödülü

10.12.2015 (1 Yil, 8 Ay önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından organize edilen İşletme 2023 Zirvesi’ne katılan ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. 2009 yılından bu yana sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi olan Leylekler Ölmesin ile altıncı yılında 4. ödülünü aldı. Zirve kapsamında sürdürülebilirlik ödülüne layık görülen proje katılımcılar tarafından büyük ilgiyle karşılandı.


CSR Europe (Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ağı) Yönetim Kurulu Başkanı ve IBM’in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri Kurumsal Vatandaşlık ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Celia Moore yapmış olduğu konuşmada Türkiye’de gerçekleştirilen sosyal sorumluluk çalışmalarını yakından izlediğini belirtti. Celia Moore’ un konuşmasının ardından ADM Elektik Dağıtım Şirketi, Ford Otosan, Friterm, HSBC, Türk Hava Yolları, Viko by, Panasonic, Yapı Kredi, Beyoğlu Belediyesi ve İETT’nin kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin ödüllerini takdim etti.

 

Sürdürülebilirliğin Önemine Dikkat Çekti

 

Kurum kültürünün bir yansıması olarak sosyal sorumluluk projelerinde büyük bir hassasiyet taşıyan ADM EDAŞ, elektrik dağıtım lisansına sahip ilk özel şirket olmasının yanı sıra gerçekleştirdiği çevresel, toplumsal ve kültürel projelerle sosyal girişimci bir kurum profili sergilerken, örnek projelerle birçok şirkete öncülük ediyor.

 

ADM Elektrik Dağıtım adına zirvede sürdürülebilirlik ödülünü alan Kalite ve Kurumsal İletişim Müdürü Elvan Yazıcı 6 yıldır aralıksız devam eden projede dördüncü ödülü almış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Geçtiğimiz yıllarda almış oldukları ödüllerin yanında projenin; 2013 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından tüm ülkede uygulanması amacıyla diğer elektrik dağıtım şirketlerine örnek gösterildiğini ifade eden Yazıcı, “Sosyal girişimci bir şirket kimliği ile birçok alanda kurumsal sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor, projelerimizde toplumsal ve çevresel fayda yaratmak için tüm enerjimizle çalışıyoruz. Kurumsal çevre politikamızın bir ürünü olan proje kapsamında her yıl kritik bölgelerde elektrik nakil hatlarında yalıtım çalışmaları yapıyor, elektrik direkleri üzerine leylekler için yuva yapmaya elverişli özel yaşam platformları yerleştiriyoruz. 2009 yılından bu yana devam ettiğimiz projemizle sürdürülebilirlik kategorisinde ödül almak bizi ayrıca mutlu etti” dedi. Kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaların anahtar kelimesinin sürdürülebilirlik olması hasebiyle projenin bu dalda ödüle layık görülmesinin çok daha anlamlı olduğunu belirten Yazıcı, sosyal sorumluluk bilinci ve farkındalığının çatısı olarak başarılı çalışmalar yürüten ve sosyal sorumluluk algısına sahip şirketleri aynı platformda buluşturarak yeni projelerin ortaya çıkmasında önemli bir katma değer yaratan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’ne teşekkürlerini iletti.

 

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü