EGE

Tümü

Amca ve Babada Kellik Varsa Saç Kontrolünden Geçin

23.10.2016 (10 Ay, 5 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Uzmanlar, saç dökülme ve kellik sebepleri arasında genetik faktörün önemli rol oynadığını belirtiliyor. Amcası ve kendisinde saç dökülmesi olan İşadamı Ekrem Erat, İzmir'deki Özel Gazi Hastanesi'nde saç ektirdi.

Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, amcasında, babasında saç dökülmesi veya kellik olan kişilerde de saç kaybı yaşanabileceğini söyledi.


Saç dökülmesinin bir nedeninin genetik faktörler olduğunu anlatan Gülgör, "Merkezimize gelen erkek hastaların bazılarının babaları ve amcalarında da saç dökülme yaşandığını görüyoruz. Akrabalarında birden fazla kişide saç dökülmesi olan kişiler, saç analizi yaptırabilir. Bu sayede saçlarındaki güçsüzlük, dökülme tedaviyle durdurabiliyor. Öte yandan dökülme tespit edildiğinde hastaya en uygun zamanda saç ekimi ameliyatı planlanabilir" dedi. 


"SAÇSIZ ALANI GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ İLE KAPATIYORDUM"

İzmir Özel Gazi Hastanesi'nde saç ekimi yaptıran işadamı Ekrem Erat (35), "Saçlarımdaki dökülmenin artması nedeniyle saç ekimi yaptırmaya karar verdim. Saçsız alanı güneş gözlüğü takarak kapatmaya çalışıyordum. Benim amcamın da saçları döküldü. Saç dökülmesi daha çok ilerlemeden saç ekimi yaptırdım. Yeni saçlarım çıktı.Kendime olan özgüvenim arttı" diye konuştu.  

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü