AYDIN

Tümü

AYSO’da Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Bilgilendirmesi Yapıldı

08.09.2016 (11 Ay, 15 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aydın Sanayi Odası’nda (AYSO), “Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Tanıtım ve Bilgilendirme” toplantısı gerçekleştirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen “Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Tanıtım ve Bilgilendirme” toplantısı Aydın Sanayi Odası (AYSO) meclis salonunda gerçekleşti. AYSO üyeleri, toplantıya etkin katılım gösterdi.


Ülkemizde AR-GE için ayrılan fonların özellikle son dönemdeki artışından duyduğu memnuniyeti dile getiren AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Ar-Ge Reform Paketi’nin önemine vurgu yaparak tüm paydaşların bilgilendirilmesi amacıyla bu ve benzeri etkinlikler sayesinde yeni kurulacak Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile katma değeri daha yüksek yeni yatırımların ve üretimlerin yolunun açılacağını belirtti.


Toplantının ilk oturumunda; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat AR; Ar-Ge Reform paketinin sanayicilerimize ve üniversite öğrencilerimize ve öğretim görevlilerimize getirdiği yenilikleri ve Kanunda geçen tasarım ofisi, Ar-Ge hizmeti satın alma, gümrüklerdeki teknolojik muafiyetler , teknolojik ürün destekleri , san-tez destekleri gibi bir çok desteğin özeliklerini açıklayarak sunum yaptı.


Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olmanın Mali avantajları, örnek uygulamalar konusunda Yeminli mali Müşavir Hüseyin Karslıoğlu bilgilendirme yaptı. Toplantının ikinci oturumunda; Firmalarında , Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurabilecek sanayicilerle Bakanlık yetkilileri detaylı çalışma yapmak üzere yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdiler.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü