AYDIN

Tümü

AK Parti Faşizmine Teslim Olmayacağız

04.09.2016 (11 Ay, 23 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Şube Başkanı Şükran Teberci, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Aydın Şubeler Platformu adına yaptığı açıklamada, Aydın'da iki Eğitim-Sen üyesinin ihraç edildiğini vurgulayarak, “KESK ve bağlı sendikalarımız AK Parti faşizmine teslim olmayacaktır” dedi.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Şube Başkanı Teberci, “672 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 28 bin 163’ü MEB, 2 bin 346 YÖK kapsamında olmak üzere, toplamda 50 bin 875 kamu personeli kamu görevinden ihraç edilmiştir. Aydın’da da Eğitim-Sen üyesi iki arkadaşımız 672 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilmiştir. İhraçlar herhangi bir delil sunma ihtiyacı duymaksızın, hiçbir hukuki kaygı güdülmeksizin ‘yaptım oldu’ gibi faşizme has nitelikte kesinleşmiş karar olarak duyurulmaktadır. İhraç edilenler arasında konfederasyonumuza bağlı sendikalarımız üyelerinden çok sayıda arkadaşımızın aynı zamanda şube yöneticisi olması, AK Parti’yi suçüstü yakalatmıştır” dedi.


“MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Teberci, sözlerine şöyle devam etti; “KHK’lar ile her şeyin yapılabileceği bir hukuki düzlem yaratmak, gerek Anayasa gerek ise Uluslararası sözleşmelere açıkça aykırıdır. İş iyice çığırından çıkmadan bu gidişata son verilmelidir. İhraç edilen arkadaşlarımız tekrar görevlerine dönene kadar kesintisiz bir mücadele yürüteceğimizde kuşku duyulmamalıdır. Bir üyesine yapılmış haksızlığı tüm üyelerine yönelik olarak kabul eden bir gelenekten gelen KESK ve bağlı sendikalarımız AK Parti faşizmine teslim olmayacaktır. Fiili ve meşru mücadelemizi saltanatlarına karşı tehdit olarak görenlere inat fiili ve meşru mücadelemizi her koşul altında büyüterek devam ettireceğiz.” 

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü