AYDIN

Tümü

Romatoloji Polikliniği Hastalarını Bekliyor

18.08.2016 (12 Ay, 7 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aydın Devlet Hastanesi Romatoloji Uzmanları Dr. İkbal Yılmaz Akdam ve Dr. Çiğdem Atan Uzun, Aydın Devlet Hastanesi yeni ek binasında hizmet vermekte olan Romatoloji Polikliniği hakkında bilgiler verdi. Romatoloji’nin, romatizmal iltihabi hastalıklar ve diğer kas iskelet sistemi hastalıkları ile uğraşan bilim dalı olduğunu belirten Uzm. Dr. Çiğdem Atan Uzun, “Vücudumuzun hareket etmesini sağlayan kaslar, kemikler, eklemler ve bu yapıları birleştiren bağlarda ağrı ve hareket kısıtlılığına, bazen de şişlik ve şekil bozukluğuna neden olan hastalıklara, genel olarak romatizma adı verilmektedir” dedi.

Romatizmanın tek bir hastalık olmadığını ve birçok hastalığın bu sınıfta yer aldığını belirten,  Uzm. Dr. İkbal Yılmaz Akdam, “Romatizmal hastalıklarda en uygun tedavinin yapılabilmesi için öncelikle hastalığa doğru teşhis konulması gerekir.


Romatizmal hastalıklarda erken dönemde kesin tanı konulması mümkün olmayabilir ve hastanın bir süre izlenmesi gerekebilir. Hastalığın belirti ve bulguları zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Romatizmal hastalıklar uzun süre devam edebilir (kroniktir). Bu durumda tedavinin de uzun süreli olacağı ve bu tedavileri alırken sürekli doktor kontrolünde olunması gerektiğini unutulmamalıdır. Yapılan tedaviler hastalıkları tamamen ortadan kaldırmasa bile kişilerin yaşamını daha ağrısız ve rahat sürdürmesini sağlayabilir, hastalık nedeniyle ortaya çıkabilecek kalıcı hasarların gelişmesini engelleyebilir” dedi. 


Konu hakkında bilgi veren uzmanlar, sık rastlanan romatizmal hastalıklarla karşılaşan vatandaşların, tedavi için Aydın Devlet Hastanesi'ne başvurması halinde aynı gün poliklinik hizmetlerinden faydalanabileceğini belirtti. 

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü