AYDIN

Tümü

62 Görevden Alma İle En Yüksek Oran Aydın'da

08.08.2016 (12 Ay, 14 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Tarım Ormancılık Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası (Tarım Orkam Sen) Yönetim Kurulu üyeleri tarafından, Paralel Devlet Yapılanması kapsamında Aydın’da yapılan operasyonlar hakkında; “Diğer illerde bulunan iş kollarımızın hiç birinde Aydın’da olduğu kadar yüksek oranlı bir açığa alma işlemi yapılmamıştır” denildi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesinin ardından tüm kamu kurumlarında olduğu gibi iş kolumuza bağlı birimlerde de Paralel Devlet Yapılanması ile ilişkilendirilerek birçok kamu görevlisinin açığa alınması süreci başlatılmıştır. Bugüne kadar açığa alınan kamu çalışanı sayısı 60 bin’e yaklaşmıştır.


Aydın’da, bu kapsamda yürütülen operasyonlar sonucunda, 43’ü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerinden, 8’i TKDK’dan, 4’ü Erbeyli ve 3’ü Nazilli Araştırma Enstitülerinden, 4’ü Söke TAYEM’den olmak üzere toplam 62 Tarım İşkolu çalışanı açığa alınmış durumdadır. Bu çalışanlar içinde KESK’e bağlı Tarım Orkam Sen Üyesi yoktur. Her ilde benzeri açığa alma işlemleri olmakla birlikte, diğer illerde bulunan iş kollarımızın hiç birinde Aydın’da olduğu kadar yüksek oranlı bir açığa alma işlemi yapılmamıştır.


Sendikamız demokrasi ve hukuğun üstünlüğünü kurulduğu günden beri şiar edinmiş emek örgütlenmesi dışında iş yerlerinde başkaca bir örgütlenmeyi ve örgütlenme biçimini kabul etmemiştir. Sendikamız dün olduğu gibi bu gün ve yarında her türlü anti demokratik silahlı silahsız darbe girişimlerinin karşısında olmuştur olmaya da devam edecektir.” (HABER MERKEZİ)


Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü