AYDIN

Tümü

1 Albay ve 1 Binbaşı Serbest Bırakıldı

22.07.2016 (13 Ay, 5 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlar kapsamında iki gün önce gözaltına alınan Nazilli Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan ile İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Baki Deniz, çıkarıldıkları Nöbetçi Mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlattığı darbe soruşturması kapsamında iki gün önce polis tarafından gözaltına alınan Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan ile İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Baki Deniz, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı. Dün akşam saatlerinde Nazilli Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek sağlık kontrolünden geçirilmişti.


SUÇ UNSURU BULUNMADI
Emniyette iki gün süren gözaltı ve sorgu süreci sonrasında bu gece nöbetçi mahkemeye sevk edilen Albay Turan ile Binbaşı Deniz hakkında herhangi bir suç unsuru rastlanmadığı bildirildi. Mahkeme tarafından serbest bırakılan iki komutanı yalnız bırakmayan askerler ve akrabaları, adliye bahçesinde saatlerce bekledi. Serbest bırakılma haberini alan yakınları, sevinç gözyaşlarına boğuldu.


Öte yandan, 15 temmuz darbe girişiminin yaşandığı akşam bir köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet ettiği öğrenilen Binbaşı Baki Deniz’in ve İl Merkez Komutanlığı’nda polislere teslim edilen Albay Ekrem Turan’ın asılsız bir telefon ihbarı sonucunda gözaltına alındıkları iddia edildi. Mahkeme tarafından aklanan iki komutan, adliye çıkışında kendilerini bekleyen araçlara binerek, evlerine gitti.


İlçede, TEM-ASAYİŞ-KOM ekiplerinin ortak yürüttüğü operasyonların devam edeceği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü