AYDIN

Tümü

Aracını Satmak İsteyen Buraya Geliyor !

22.07.2016 (13 Ay, 4 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aydın’da yaklaşık 10 yıl önce açılan Cumhuriyet Mahallesi Eski Tariş Arazisi üzerinde açılan Kipa’nın 373 araçlık otoparkı galeriye döndü.

Açıldığı dönem hem Aydın’da istihdam sağlama hem de ilin yerel ürünlerine tanıtım ve satışının artırılmasının yanında şehir merkezinde yaşanan otopark sorununa çözüm üretme adına açılan alışveriş merkezinin otoparkının Vaki Konağı’na bakan bölümü galeri niyetine kullanılmaya başlandı. Satılık araçlar günlerce otoparkta sergilenirken yaşanan durum nedeniyle vatandaşlar mahalle sakinlerine ve halka hizmet etmesi amaçlanan otoparkın amacı dışında kullanıldığını ileri sürdüler.


"Mağdur oluyoruz"
Bu durumun uzun süredir devam ettiğini Kipa otoparkının galeri niyetine kullanılmasından hem vatandaşların hem de vergisini veren galerici esnafın mağdur olduğunu belirten AYMAS Oto Galericiler Sitesi Başkanı Hasan Yoğurtçu, "Mallesef bu uygulama haksız rekabete ve mağduriyete neden oluyor. Bir yanda vergisini verip bu işi yapanlar, diğer yanda kayıt dışı bu şekilde çalışanlar var.


Gerek maliyenin, gerek yerel yönetimlerin gerekse Kipa Yönetiminin bu sorunu çözmesini bekliyoruz. Takip edildiğinde satılık aracın ne kadar burada bekletildiği çok net bir şekilde görülecektir. Yetkililerden bu sorunun çözümü konusunda yardım bekliyoruz" dedi.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü