AYDIN

Tümü

93 Yaşında Anjiyo Yapıldı

20.07.2016 (13 Ay, 4 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz, 93 yaşında büyük risk taşıyan hastaya başarılı bir anjiyo işlemi gerçekleştirdi.

93 yaşındaki hastaya anjiyo yapmanın büyük risk taşıdığını ancak hastanın anjiyoya razı olduğunu belirten Eryılmaz, “Hastanın anjiyosunda sol ana koronerden soldaki iki büyük kalp damarına yayılan ciddi damar daralması olduğunu gördük.


Bunun üzerine cerrahi operasyon açısından kalp damar bölümüne konsulte ettik. Hastanın ameliyat açısından yüksek riskli olabileceği kanısıyla hastaya perkütan girişimsel yöntemle stent yerleştirilmesi fikri ağırlık kazandı. Riski hastaya ve hasta yakınlarına anlattık ve neticede işlemi başarı ile gerçekleştirdik.” diye konuştu.


Dr. Eryılmaz, riskli bir işlem olmasına rağmen başarı ile sonuçlanan koroner girişim sonrasında hastanın durumunun gayet iyi olduğunu belirterek hastanın yaşı ve aynı seansta iki kalp damarının açılması sebebiyle durumunun önem taşıdığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü