AYDIN

Tümü

190 Öğrenciye Drama Eğitimi

13.06.2016 (14 Ay, 16 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen Yaratıcı Drama Eğitimi’ni tamamlayan öğrenciler sertifikalarına kavuştu. İki yıl boyunca üç dönem halinde düzenlenen eğitimler kapsamında toplam 600 çocuğa drama eğitimi verildi.

Kuşadası Belediyesi tarafından çocukların sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, hayal güçlerini geliştirmek ve özgüven sahibi yaratıcı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Yaratıcı Drama Eğitimi sona erdi.


Drama eğitmenleri Mehmet Turan, Münir Emre Vedin, Hakan Kutay Pekgöz ve Gülfem Günaydın’ın altı ay boyunca eğitim verdiği 190 minik öğrencinin sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi. Erkan Yücel Sahnesi’nde düzenlenen sertifika töreni öncesinde kursiyer öğrenciler tarafından sergilenen “Bir orman şenliği” isimli tiyatro oyunu aileler tarafından büyük bir ilgi ve sevinçle izlenirken çocukların coşku ve heyecanı ise gözlerine yansıdı.


Törende konuşan drama eğitmeni Mehmet Turan, yaratıcı drama eğitiminin çocukların hayal güçlerini geliştirerek yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlayan önemli bir başlangıç olduğuna dikkat çekerek “Yaşamlarında toplumsal sınırlandırmalarla henüz karşılaşmamış çocuklar hayal dünyalarında birçok tanımlamayı gerçekmiş gibi düşünür. Tam da bu aşamada yarattıkları hayal ürünleri desteklendiğinde yaşamlarında geleceğe dönük yeni pencereler aralanabilir.


Bu nedenle yaratıcı drama eğitimlerinin veliler tarafından önemsenmesi ve çocukların bu eğitimlere katılmaları yönünde teşvik edilmeleri gerekmektedir. Bizler, Kuşadası Belediye Başkanımız Özer Kayalı’dan aldığımız destekle iki yılda 600 çocuğu drama eğitimi ile buluşturmanın gururunu bugün bir kez daha yaşıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü