AYDIN

Tümü

1200 Çocuk Tiyatroyla Buluştu

10.06.2016 (11 Ay, 21 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Kuşadası Belediye Tiyatrosu'nun sergilediği “İnsan Doğayla Yaşar” adlı ücretsiz çocuk oyunu 4 günde 1200 öğrenci tarafından izlendi. Çevre bilinci ve duyarlılığı oluşturmayı hedefleyen oyun, aralarında ilk kez tiyatroya gelen çocukların da bulunduğu minik öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ve merakla izlendi.

Kuşadası Belediye Tiyatrosu, 1200 çocuğu tiyatro ile buluşturdu.


Dünya Çevre Günü nedeniyle Erkan Yücel Sahnesi'nde sergilenen “İnsan Doğayla Yaşar” adlı çocuk oyunu küresel ısınma ve çevre kirliliğiyle yok olma tehlikesi karşısında, hayvanların insanları bilinçlendirerek dünyayı kurtarmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor. 4 gün boyunca 7 seans olarak sergilenen oyunu Cumhuriyet, Çakabey, Rahime Bilici, İbrahim Zeki Emgin, 7 Eylül, Yeniköy, Yaylaköy, Feriha Ruhi Karakaş, Kirazlı Selim Eren, Kazım Dirik ve Mahmut Esat Bozkurt İlkokulu öğrencileri izledi.

Öğrencilerin Erkan Yücel Sahnesi’ne ulaşımı Kuşadası Belediyesi tarafından sağlandı.

Yönetmenliğini Mehmet Turan'ın, ışık, ses ve video tasarımını Şencan Semerci'nin yaptığı çocuk oyununda Ayça Vardal, Gülfem Günaydın, Münir Emre Vedin, Hakan Kutay Pekgöz ve Mehmet Turan rol alıyor. Oyun, önümüzdeki süreçte de çocuklarla buluşmayı sürdürecek.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

Yol Durumu

Tümü