AYDIN

Tümü

Alıcık: Üniversiteye Bizim Kadar Sahip Çıkan Yok

10.06.2016 (14 Ay, 14 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Nazilli Belediyesi tarafından Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesini İsabeyli Mahallesindeki yerleşkesine 2 katlı kütüphane ile 400 kişilik konferans salonu yapıyor

Nazilli’nin üniversite şehri olması için Nazilli Belediyesi olarak imkânları dâhilinde Üniversite ve fakültelerine her türlü desteği yapan Nazilli Belediyesi Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesini İsabeyli Mahallesindeki yerleşkesine 2 katlı kütüphane ile 400 kişilik konferans salonu yapıyor.


Yerleşke içerisinde belirlenen uygun alana 725 metre kare kullanım alanlı iki katlı Kütüphane ile 448 metre kare kullanım alanlı 400 kişilik konferans salonunun yapımına başlayan Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü toplam 1200 metre karelik alandaki tesisleri yaklaşık 6 ay içerisinde tamamlayarak Üniversitenin hizmetine sunacak.


Nazilli Belediyesi olarak Nazilli’nin üniversite şehri olması ve daha çok üniversite öğrencisinin Nazilli’ye gelmesi için gereken ne ise yaptıklarını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; Biz her fırsatta Nazilli’yi üniversite şehri yapacağımızı söylüyoruz. Aydın’da üniversiteye bizim kadar sahip çıkan başka bir belediye daha yok. Önümüzdeki yıl Nazilli Meslek Yüksel Okulu Uygulamalı Birimleri faaliyete geçecek. 7 bin öğrenci daha ilçemizde eğitim görecek. Bu Nazilli’miz için çok olumlu bir gelişmedir. Bunun dışında üniversitemize hem konferans salonu hem de kütüphane yapıyoruz.


Bununla birlikte öğrencilerimiz daha iyi bir eğitim olanaklarına sahip olacak. ADÜ’nün Sümer Kampüsü’nde kullanmadığı alanları biz istemiştik. Şu anda Senato’dan geçti. Sümer Kampüsü’nde yeni derslikler yapacağız. ODTÜ’den sonra ikinci büyük bir kampus yapmak istiyoruz. Burada artacak öğrenci sayısı ile ilçedeki ekonomi hem canlanacak hem de ilçemiz bir eğitim yuvası haline gelecektir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü