AYDIN

Tümü

Aydın CHP, Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınadı

10.06.2016 (14 Ay, 19 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan kurşunlu provokasyona tepki gösterdi


Efeler Atatürk Kent Meydanı’nda partilileriyle birlikte açıklama yapan CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, ”Şehit cenazelerini provokasyon alanı haline getirilmeye çalışılıyor. Bu niyeti açıkça görüyoruz. Bunun bir halkası İstanbul’da şehit cenazesinde yaşanmıştır.


CHP Genel Başkanına mermi çekirdeği atılması, bir provokasyon ve gözdağı girişimidir. Teröre yardım ve yataklık edenler, mafya yöntemi ile şuçunu örtemez, sorumluluktan kaçamaz ve CHP’yi asla korkutamazlar. Biran önce herkes aklını başına almalıdır. CHP’yi tehditle, mermiyle yolundan döndüreceğini sananlar, büyük bir yanılgı içindedir.


Bu basit mafya figürasyonlarına pabuç bırakmayacağız. CHP’nin ne Genel Başkanı ne milletvekili ne de mensupları şehide hakaret etmez sahip çıkar. Terör örgütlerin karşısında pozisyon alır. Cebinde yumurtayla, tabanca mermisiyle cenazeye gidenlerin amaçlarının provokasyon olduğu aşıkardır. Bunlara asla boyun eğmeyeceğiz. Bizlerin huzur ve güven içerisinde yaşamamız için, devletin bölünmez bütünlüğünü korumak için hayatlarını feda eden şehitlerimize ve onların emanetleri olan ailelerine, gazilerimize her zaman minnetle sahip çıkacağız.


Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan şuçlamaları ve saldırıları şiddetle ve nefretle kınıyor haksız saldırılara karşı dimdik ayaktayız. Cumhuriyet Halk Partisi olduğu surece Atatürk Cumhuriyeti payidar kalacaktır” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü