AYDIN

Tümü

Aydın Duman Altında Kaldı

06.06.2016 (14 Ay, 21 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aydın Tekstil alanında alkollü bir kişi tarafından çıkarıldığı iddia edilen yangında 20 dönüm alan küle döndü.

Aydın’ın Efeler ilçesinde merhum Başbakan Adnan Menderes’in girişimiyle kurulan Aydın Tekstil alanında alkollü bir kişi tarafından çıkarıldığı iddia edilen yangında 20 dönüm alan küle döndü. İple ağaca bağlı olan bir atın son anda kurtarıldığı yangın nedeniyle kent merkezi duman altında kaldı.


Merhum Başbakan Adnan Menderes’in girişimi ile 1954 yılında kurulan ve daha sonra çeşitli nedenlerle işletilemediği için kapatılınca madde bağımlılarının mekanı haline gelen Aydın Tekstil alanında bugün saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. 177 dönümlük arazideki kuru otların tutuşmasıyla başlayan yangın, rüzgarında etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yangına Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı çok sayıda ekiple müdahale edildi.


AT YANMAKTAN SON ANDA KURTARILDI
Sahibi tarafından tekstil alanına otlaması için bir ağaca iple bağlanan at, alevlerin arasında kaldı. Çevredeki bir inşaatta çalışanlar tarafından fark edilen at, ipi kesilerek yanmaktan son anda kurtarıldı. Yüksek kuru otlar nedeniyle hızla yayılan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren yoğun çalışmasının ardından kontrol altına alındı.


Görgü tanıkları, yangını alkollü bir kişinin çıkarıp kaçtığını iddia etti. Yaklaşık 20 dönüm arazinin zarar gördüğü yangında, çok sayıda ağaç da küle döndü. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü