AYDIN

Tümü

ADÜ Öğretim Üyelerine TUBİTAK Desteği

24.05.2016 (15 Ay, 0 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Bülent Bozdoğan ve Doç. Dr. Gamze Başbülbül’ün koordinatörlüğünde düzenlenecek ‘Gen Klonlama Kursu’ ve ‘Mikrobiyolojide PCR Temelli Yöntemler’ kursuları 2229-Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.

Prof. Dr. Bülent Bozdoğan koordinatörlüğünde 30 Mayıs - 3 Haziran 2016 tarihleri arasında Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) işbirliğiyle Van’da düzenlenecek olan ‘Gen Klonlama Kursu’nda Prof. Dr. Yasemin Bulut, Prof. Dr. Barış Otlu, Doç. Dr. Hüseyin Güdücüoğlu, Doç. Dr. Gamze Başbülbül, Dr. Erman Oryaşın ve Yrd. Doç. Dr. Doruk Engin eğitim verecek ve lisansüstü katılımcılara açık olacak.


ADÜ Tıp Fakültesi’nde 3-7 Ekim 2016 tarihleri arasında Doç. Dr. Gamze Başbülbül koordinatörlüğünde düzenlenecek olan ‘Mikrobiyolojide PCR Temelli Yöntemler’ kursuna ADÜ'den Prof. Dr. Bülent Bozdoğan, Prof. Dr. Celal Ülger ve Dr. Erman Oryaşın’ın yer alırken, ayrıca 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Çoban ve İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Otlu’nun da kurslarda eğitim verecek. Kurs lisansüstü katılımcılara açık olacak ve mikroorganizmalarda çeşitli genlerin PCR yöntemi ile çoğaltılması ve uygulama alanları ile ilgili teorik ve pratik program içerecek.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü