AYDIN

Tümü

Avcı: CHP HDPKK Çizgisine Kaymıştır

23.05.2016 (15 Ay, 2 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
CHP kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN çizgisinden çıkmasaydı eğer, ben MHP’yi kurmazdım.”diyen Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’İ hiç anlamaya çalıştınız mı?

Milliyetçi Hareket Partisi Söke İlçe Başkanı dokunulmazlıkların kaldırılması kararı ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Açıklama şöyle;


Zorda olsa dokunulmazlıklar referanduma gerek kalmadan kaldırıldı. AKP”nin sayısal üstünlüğüne güvenerek kısmi dokunulmazlığın kaldırılması (seçmeninin ağzına bir parmak bal sürmek için) yaklaşımı, ipe un sermekle meşgul CHP”nin HDPKK çizgisine kaymasının açığa çıkması ile son buldu. CHP milletvekillerinden birkaçı referandum korkusu ile (istemeden) kerhen evet oyu kullanmışlardır. Ağırlıklı olarak hayır oyu kullanan CHP terörle mücadelenin neresindedir? Ya da içlerinde bulunan Atatürkçü ve Ulusalcılar rahat mıdır?


Oysa MHP”sinin dokunulmazlıklar konusundaki fikri öteden beri aynıdır ve en ufak bir değişikliğe uğramamıştır. Nedir bunlar; Dokunulmazlıklar sadece kürsü dokunulmazlığı olarak kalmalıdır. Teröre yardım ve yataklık edenler ile isimleri yolsuzluk ve rüşvete karışmış kişilerin dokunulmazlığı olmamalıdır. İhanet süreci boyunca devleti zaafa uğratan, görevini ihmal eden tüm devlet görevlileri yargı önünde hesap vermelidir. İşledikleri suçlardan dolayı her makam ve mevkide ki devlet görevlisi imtiyazlı olmamalı,  mutlaka yargı önüne çıkmalıdır. 


“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN çizgisinden çıkmasaydı eğer, ben Milliyetçi Hareket Partisi’ni (MHP’yi) kurmazdım.”diyen Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’İ hiç anlamaya çalıştınız mı?

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü