AYDIN

Tümü

Aydın Beyazay Derneği İçin Ankara’da Sergi Açılıyor

17.05.2016 (15 Ay, 11 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Türkiye Beyazay Derneği ve Kültür Bakanlığı işbirliği ile Ankara’da bir resim sergisi açılıyor.

Geliri tamamen Aydın Beyazay Derneği yararına kullanılacak olan sergide Kültür Bakanlığı bünyesindeki Gesam ressamlarından olan Dr. Gülfiruz Solmaz’ın 45 eseri sergilenecek.


Aydın Beyazay Derneği Şube Başkanı Demet Pilevneli, engelliler derneği olan ‘Beyazay’ın Aydın’da sosyal farkındalık ve erişilebilirlik ile hizmetlere ulaşım konusunda engellilerin hizmetinde olduklarını söyledi. Sergiden elde edilen gelirin tamamının Aydın Beyazay Derneği’ne bağışlanacağını ve sergiye çok sayıda sanatsever ve siyasetçinin katılmasını beklediklerini ifade eden Başkan Pilevneli, “18 Mayıs da Zühtü Tigrel Cad No: 1 Butik Otel sergi salonundaki sergiye tüm Aydın sanatseverleri ve dostlarımızı bekliyoruz.


Saat 18:00’deki açılışı Kültür Turizm Eski Bakanlarından Atilla Koçun yapması bekleniyor. 16. Kişisel sergisini açan Ressam Dr. Gülfiruz Solmaz’ın ‘Engellilerin engellerini kaldırma felsefesi ile yola çıkılan sergide Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva’nın davetiyle bağışlanan eserlerin tamamı sulu boya eserlerden oluşuyor” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü