AYDIN

Tümü

ADÜ Rektörü Bircan, Türkiye-Tunus İşbirliği Forumuna Davet Edildi

03.05.2016 (15 Ay, 27 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, YÖK Tarafından Düzenlenen Türkiye-Tunus İşbirliği Formuna Davet Edildi

Prof. Dr. Cavit Bircan, 2-3 Mayıs 2016 tarihleri arasında YÖK tarafından düzenlenen ve İstanbul Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilen II. Tunus-Türkiye Üniversiteleri İşbirliği Forumuna katıldı. İki ülke arasında yükseköğretim alanındaki işbirliğini artırmak amacıyla gerçekleşen foruma Türkiye’den 15, Tunus’tan ise 8 üniversite katıldı.


Mekanik Mühendislik, Jeotermal Enerji, Hemşirelik, Tarım, Veterinerlik ve Turizm alanlarında paydaş olduğumuz forumda ayrıca öğrenci değişimi, ortak proje, akademisyen değişimi konularında da çalışma yapmak üzere uzlaşıldı. Toplantıya ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu, YÖK Üyesi Prof. Dr. Rahmi Er, Tunus Üniversitesi Rektörü ve Tunus Üniversiteleri Rektörler Konfederasyonu Başkanı Prof. Hmaied Ben Aziza ve foruma davetli üniversitelerin rektörleri ile akademisyenler katıldı.


Türkiye’den Adnan Menderes Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, İTÜ, Çukurova Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi gibi önemli 15 üniversitenin yer aldığı forum da Tunus’tan da 8 üniversite katıldı.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü