AYDIN

Tümü

Aydın Büyükşehir'de Operasyon: 10 Gözaltı

22.04.2016 (16 Ay, 5 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait AYBEL şirketinin 4 ilçede işlettiği otoparklarla ilgili iddiaların ardından Aydın Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (KOM) ekipleri tarafından savcılığın talimatıyla 4 ilçede sabah saatlerinde operasyon başlatıldı.

Operasyon sırasında 10’a yakın AYBEL çalışanının gözaltına alındığı belirtildi.


Edinilen bilgiye göre, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait AYBEL şirketi tarafından işletilen Kuşadası, Nazilli, Didim ve Efeler ilçesindeki otopark ücretlerine yönelik iddiaların ardından Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Aydın KOM ekipleri AYBEL şirketi ile olaya adı karışan AYBEL mutemetlerine yönelik operasyon başlattı. Efeler, Kuşadası, Didim ve Nazilli’de 20 ayrı noktaya gerçekleştirilen operasyon sırasında AYBEL çalışanlarının ve yöneticilerinin evleri arandı. Halen devam eden operasyon sırasında şu ana kadar aralarında AYBEL’in üst düzey yöneticileri ile mutemetlerinin de bulunduğu 10 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.


- POLİS ARYA ŞİRKETİNİ DE ARAŞTIRIYOR
Bu arada, Geçen hafta içerisinde Milli Park Müdürü silahlı saldırıya uğrayan Kuşadası Belediyesi’nin ARYA şirketi ile ilgili de polisin araştırma yaptığı belirtildi. Bilindiği gibi, 16 Nisan tarihinde Kuşadası’nda Kuşadası Belediyesi’nin ARYA şirketinin Milli Park müdürü S.S., S.K. isimli bir kişinin silahlı saldırısına uğramış, saldırgan verdiği ifadede belediyenin ARYA müdürü S.S.’i tefecilik yaptığı için vurduğunu söylemişti. Bu iddialar üzerine yapılan araştırmada, Kuşadası Belediyesi’nin ARYA şirketinde asgari ücretle çalışan S.S.’nin 1 yıl içinde market açtığı, minibüs hattı kiraladığı ve bir kumarhaneye de ortak olduğu belirlenmişti. Bunun dışında 1,5 yıl önce kurulan Kuşadası Belediyesi’nin ARYA şirketinin belediyenin tüm gelir getiren kurumlarının işletmesini yaptığı halde 1,5 yıl içinde 10 milyon TL’ye kadar zara etmesi ve bu zararın 6 milyon TL’sinin de belediye bütçesinden karşılanması üzerine savcılığın harekete geçtiği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü