AYDIN

Tümü

Ahmet Tekin Baykal Tutuklandı

15.04.2016 (16 Ay, 11 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in öldürülmesi, babası Necmettin Altındöken’in de yaralanması olayı ile ilgili olarak adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden biri olan Aydınlı Ahmet Tekin Baykal da tutuklandı.

Olayda, katil zanlısı Gültekin A.’nın olayda kullandığı silahı, infaz koruma memuru Hacı Ahmet Ö.’nün yardımıyla, kendisiyle aynı odada kalan hükümlü Hüsamettin B.’nin eşi olan Gamze B. aracılığıyla temin ettiği ortaya çıkmıştı.


Olayın ardından yapılan inceleme ve soruşturmada, katil zanlısı Gültekin A. ile birlikte ona yardım ettiği tespit edilen Aydın’ın yakından tanıdığı Ahmet Tekin Baykal, Ferhat Y., Hüsamettin B., İnfaz ve Koruma Memuru Hacı Ahmet Ö. ve Gamze B. gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmişti.


Zanlılar, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.


11 nisan günü kendi adına açılmış sosyal paylaşım sitesi hesabından yakınları aracılığı ile cezaevinde çekilmiş fotoğrafını paylaşıp altına da “Değerli büyüğümüz Ahmet Tekin Baykal tüm dostlarına ve sevenlerine selam eder” paylaşımını yaptırmıştı. Baykal’ın hesabından 28 mart’ta yapılan paylaşımda ise ‘Başkanlık’ sistemini benimseyip desteklediği açıklanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü