TÜRKİYE

Tümü

Eskişehir'in Denizi Yok Ama Turizm'de Hızla Yükseliyor

16.05.2017 (1 Ay, 10 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Anneler Günü’nün kutlandığı hafta sonu için yapılan internet aramalarında 2016 yılında listede yer almayan Eskişehir, büyük çıkış göstererek, bu yıl ilk 10 listesine girdi.

 Hotels.com™’un açıkladığı verilere göre Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’in hayata geçirdiği projelerle gözde turizm noktası haline gelen Eskişehir’de otellerde yer bulmak çok zor. 


Hotels.com™’un açıkladığı ve Anneler Günü kapsamında internette 2016 ile 2017 yılı arama sonuçlarını karşılaştıran verilere göre Eskişehir, ilk 10 listesine girmeyi başardı.


‘en çok aranan şehir’ ilk 10 listesinin hazırlayan Hotels.com™’un açıklamasına göre Orta Anadolu’nun parlayan turizm yıldızı Eskişehir, temalı parkları Kentpark, içinde Masal Şatosu, Bilim Deney Merkezi ve Uzayevi ile Hayvanat Bahçesi’nin bulunduğu Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Odunpazarı Evleri, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi ile tarihi Frig Vadisi lokasyonlarıyla yerli turizmin yeni cazibe merkezi oldu.


Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yaşama geçirdiği projelerin etkisiyle yerli turizmde yükselişe geçen Eskişehir’de son yıllarda birbiri ardına çok sayıda yeni otelin hizmete girmesine rağmen Mayıs 2017’de kentte tüm oteller yüzde yüz doluluk yaşıyor.


İnternet arama motoru listesine göre bu yıl İstanbul 1. sırayı korurken, sürpriz olarak geçtiğimiz yılki internet aramalarında yer almayan Eskişehir ve Ürgüp bu yıl ilk 10 listesine doğrudan giriş yaptılar.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü