EGE

Tümü

Manisali Çocuklar Bayram Ediyor

21.04.2017 (1 Ay, 8 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Manisa Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara Türk Bayrağı, balon ve oyun kitabı dağıtmaya hazırlanıyor. Başkan Ergün, “Çocuklarımıza güzel bir bayram hediyesi hazırladık. Minik yavrularımızın mutluluğuna katkı sağlayabilmek bizlere gurur veriyor. Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, geleceğin büyükleri için hayata geçirdiği projelerin yanı sıra onları mutlu edecek uygulamalarda yapmaya devam ediyor. Hayata geçirdiği MABEM, Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri’nin yanı sıra çocukların oyun oynayabileceği yeşil alan ve parklarda yapan Büyükşehir Belediyesi,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara bayram hediyesi dağıtacak. 17 ilçe genelinde dağıtılması planlanan Türk Bayrağı, balon ve oyun kitabı, çocuklara bayramı bir kez daha yaşatacak.


Bütün Çalışmalar Çocuklar İçin


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Geleceğimiz teminatı çocuklarımız için Büyükşehir Belediyesi olarak birçok önemli çalışmaya imza attık. Sosyal belediyeciliğin en önemli ve başarılı projelerinden bir tanesi olan MABEM ile Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri’nde çocuklarımız eğitim görüyor. Ayrıca beton bir kent yerine onların oyun oynayabileceği park alanları, yeşil alanlar yapıyoruz. Bütün hayata geçirdiğimiz çalışmalar, çocuklarımıza daha güzel bir Manisa ve yarınlar bırakabilmek için yapılıyor” dedi.


Oyun Kitabı İle Yeni Oyunlar Öğrenecekler


17 ilçenin tamamında çocuklara dağıtılacak bayram hediyeleriyle ilgili de bilgiler veren Başkan Cengiz Ergün, “Manisa’nın tamamında binlerce çocuğa Türk Bayrağı, balon ve oyun kitabı dağıtacağız. Oyun kitabında minik öğrencilerimiz, geçmişten günümüze kadar gelen birbirinden güzel oyunu hem öğrenecek hem de oynamış olacaklar. Çocuklarımıza güzel bir bayram hediyesi hazırladık. Minik yavrularımızın mutluluğuna katkı sağlayabilmek bizlere gurur veriyor” diye konuştu.


Bayram Etkinliklerle Kutlanacak


Başkan Ergün, “Atatürk’ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerde çeşitli etkinliklerle kutlayacağız” diye sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

Yol Durumu

Tümü