EGE

Tümü

Şehit Kızı Elif Artık Onlara Emanet!

20.04.2017 (1 Ay, 9 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Şehit kızı minik Elif, Ege Üniversitesi’nde tedavi görecek

Ege Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu,  15 Temmuz tarihindeki hain darbe kalkışması sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’na yapılan saldırıda şehit düşen Emniyet Müdürü Dursun Acar’ın gözlerinde katarakt rahatsızlığı olan dört yaşındaki kızı Elif Naz Acar’a sahip çıktı. Dedeoğlu, 15 Temmuz Şehidinin ailesini Rektörlük binasında konuk etti, minik Elif’e oyuncak bebek hediye etti. 


Prof. Dr. Dedeoğlu, şehit eşi Özgül Acar ile görüşerek öncelikle baş sağlığı diledi. Daha sonra Elif’in rahatsızlığı konusunda bilgi alan Prof. Dr. Dedeoğlu, Elif Naz’ın tedavisi için Ege Üniversitesi olarak elinden gelen her türlü desteği vereceklerini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir ziyareti sırasında minik Elif’in durumuyla bizzat ilgilendiğini ve tedavisinin yapılmasını istediğini hatırlatan Prof. Dr. Dedeoğlu, “Elif kızımızın gözlerinde doğuştan katarakt rahatsızlığı var. Tedavisinin Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde yapılması için ne gerekiyorsa yapılacak. O bize şehidimizin emaneti. Güzel gözleri daha berrak görecek, ak elleri kalem tutacak, yazacak Elif Elif diye” dedi.


Rektör Vekili Prof. Dr. Dedeoğlu, anne Özgül Acar ile birlikte Elif Naz’ın tedavisine başlanması için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gitti. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Filiz Afrashi tarafından ön muayenesi yapılan Elif Naz Acar’ın tedavi sürecine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam edilecek.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

Yol Durumu

Tümü