EGE

Tümü

6.500 Aileye Erzak Desteği Sağlandı

27.03.2017 (4 Ay, 27 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Sosyal yardım hizmetleriyle dar gelirli ailelere her alanda destek sağlayan Karşıyaka Belediyesi, gıda kolisi dağıtımına başladı. İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren erzak desteğiyle, bu yıl toplam 6 bin 500 aileye yardım eli uzatılacak.

EVLERE TESLİM EDİLİYOR


Geçtiğimiz yıl, maddi zorluk yaşayan vatandaşlara 5 bin 100 adet gıda kolisi dağıtan Karşıyaka Belediyesi, bu yıl da erzak yardımlarını başlattı. Destekten, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunan ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar yararlanabiliyor. İçerisinde 14 çeşit gıda maddesinin bulunduğu erzak kolileri, belediye ekipleri tarafından evlere teslim ediliyor.


AİLE BÜTÇELERİNE KATKI


Her yıl daha fazla aileye destek vermeyi hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, sene sonuna kadar toplam 6 bin 500 aileye erzak yardımı yapacak. Butik Elele hizmetiyle ihtiyaç sahiplerine giysi ve ev eşyası desteği de sağlayan belediye, diğer taraftan nakdi yardımlarla aile bütçelerine katkı sağlamayı sürdürecek.


BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ


Sosyal belediyecilik anlayışıyla her kesime hizmet götürmek için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hep ‘Biz büyük bir aileyiz’ dedik ve her alanda dayanışmanın, yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergiledik. Ailemizin her bireyini kucaklamak, ihtiyaçlara bir nebze de olsa katkı sağlamak adına bütçemiz ölçüsünde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Yardımlarımızı da kimseyi teşhir etmeden, incitmeden, toplumsal hassasiyetlere dikkat ederek yerlerine ulaştırıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği olarak, her zaman ihtiyaç sahiplerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü