AYDIN

Tümü

ADÜ Tıp Fakültesi Kadınlar Gününde Buluştu

08.03.2016 (17 Ay, 18 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Dünya Kadınlar Günü kapsamında akademik ve idari personelin katılımı ile kahvaltı düzenlendi.

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından Dünya Kadınlar Günü kapsamında akademik ve idari personelin katılımı ile kahvaltı düzenlendi.


ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yeni Bina Yemekhane Salonu’nda gerçekleştirilen kahvaltıya Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan ve eşi Av. Hatice Bircan, Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Serpil Demirağ, Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Ali Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda öğretim üyesi katıldı.
Bircan, çalışan kadınların çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Kadın hakları sadece kadınların meselesi değil, insana değer veren herkesin meselesidir. Kadınların toplumsal yaşamda hak ettiği saygınlığa ulaşması, kadına yönelik şiddetin, kadın emeği istismarının, ayrımcılığın son bulması için çaba sarf etmeliyiz. Kadınlara sadece 8 Mart’ta değil, her zaman değer verilmesi gerek” dedi.
Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aylin Eryılmaz’ın doğum günü olması sebebiyle pasta kesimi gerçekleşti.


Yoğun katılım ile yapılan etkinlikte kadınların sorunları ve bu sorunların çözümleri konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü