AYDIN

Tümü

13 BİN ARAÇ 3 MİLYON CEZA

11.11.2015 (1 Yil, 9 Ay önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aydın'da 2015 yılı Ekim ayı içerisinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından toplam 63 bin 742 araçta yapılan denetlemelerde, kusurlu bulunan 13 bin 277 araca 3 milyon 396 bin 765,00 TL para cezası uygulandı.
RUCHAN DURGUT - AYDIN

Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada, trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için yapılan gözetim ve denetimlerde geçtiğimiz ay kusurlu 13 bin 277 araca yaptırım uygulandı. Açıklamaya göre, Ekim ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 72 sürücü mahkemeye sevk edilirken, 1 bin 488 araç trafikten men edilmiş ve 272 sürücünün ehliyetine el konulduğu belirtildi.

ALINAN ÖNLEMLERE RAĞMEN 6 ÖLÜMLÜ KAZA YAŞANDI
Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamanın devamında; "Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2015 Ekim ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 210 maddi hasarlı, 320 yaralamalı, 6 ölümlü olmak üzere toplam 536 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda toplam 513 vatandaşımız yaralanmıştır. Maalesef 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır" ifadeleri yer aldı.
Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü