AYDIN

Tümü

Ankara Araç Kiralama İçin En Doğru TercihlerEnterprise’da

16.02.2017 (5 Ay, 2 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Dünyanın her bölgesinde olduğu gibi araç kiralama ülkemizde de oldukça popüler bir tercih haline gelmeye başladı.

Dünyanın her bölgesinde olduğu gibi araç kiralama ülkemizde de oldukça popüler bir tercih haline gelmeye başladı. Bu popülaritenin artmasının bir sebebi de araç fiyatlarının çok artması ve yoğun trafik. Bu sebeplerden dolayı insanlar araç almak ve ona bağımlı olmak yerine ihtiyaç duyduklarında belirli bir ücret karşılığı istedikleri kadar araç kiralayabiliyorlar.

Araç Kiralamanın Avantajları

Araç kiralama özellikle şirketler için oldukça karlı bir işlem olarak görülüyor. Çalışanları için araç satın almak yerine araç kiralamayı daha karlı buluyor.

 Her çalışan için ayrı bir araç satın almak yerine araca ihtiyaç duyulduğu anda kiralamak şirketler için oldukça avantajlıdır. Çalışanlarına araba almak isteyen şirketlerin araba almak için bankalardan kredi çekmesi durumunda alınacak olan araçların fiyatının hemen hemen %30’unun ödenmesi gerekiyor. Bu da şirket kasasından yüklü bir miktar çıkmasına sebep oluyor. Fakat kiralanan araçların bu tarz gibi sorunları yok ve ayrıca kiralanan araçların onarım, lastik, periyodik bakım, araç muayene, zorunlu trafik sigortası ve benzeri birçok sorumluluğu da aracın kiralandığı firma üstleniyor. Böylelikle daha az masraf ile şirketler çalışanlarının araç ihtiyacını karşılayabiliyor.

Araç kiralamanın bir diğer avantajı ise yüksek vergi ücretlerinden etkilenmemesidir. Satın alınan araçların her yıl zorunlu olarak ödemesi gereken vergiler mevcuttur. Bu vergilerden araç satın almak yerine kiralayarak kurtulabilirsiniz. Böylelikle maddi açıdan oldukça avantalı bir seçim yapılmış olur.

Araç kiralama firmaları şirketlere sadece araç hizmeti değil aynı zamanda operasyon merkezi hizmeti de sunuyor. Tüm bu avantajlar göz önüne alındığı zaman şirketlerin çalışanları için araç satın almak yerine araç kiralamayı tercih etmeleri şirket bütçesi açısından oldukça karlı olarak düşünülüyor.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralanmadan önce çok iyi bir araç kiralama firması tercihi yapılmalıdır. Bu sebeple de detaylı bir firma araştırması gerekli. Bu araştırmalar sırasında global olarak çalışan ve müşteri memnuniyeti odaklı iş prensibine sahip firmalar seçilmelidir.

Araç kiralamak için yasal izinlere sahip firmalar tercih edilmeli. Araç kiralanacak firmanın bakım ve servis hizmeti veren noktalarının seyahat yapılacak güzergahta hizmet verip vermediğine dikkat etmekte fayda var.

Kiralanacak aracın kilometresi oldukça önemlidir. Özellikle çıkılacak uzun yolculuklarda az kullanılmış ve mümkünse yeni araçların tercih edilmesinde fayda var. Böylelikle yolculuk esnasında araç ile ilgili bir sorunla karşılaşma oranınıza da oldukça düşük olur.

Araç kiralanmadan önce aracın detaylı bir şekilde kontrol edilmesinde fayda var. Böylelikle aracı geri teslim ederken bazı hasarları sizin yapıp yapmadığını konusunda kesin bir kanıya sahip olabilirsiniz. Bu da firmayla daha sonrasında sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Kiralanacak aracın yaşı da oldukça önemli bir detaydır. 3 yaşını aşmamış araçları tercih etmeniz seyahat güvenliğiniz ve konforunuz açısından fazlaca önem taşır.

Aracı kiralamanın net olarak ne kadar tutacağını detaylıca öğrenmek dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Aracın kiralanma etiket fiyatının üzerine bazı eklemeler yapıldığı için kiralama işlemi sizin araç kiralama için ayırdığınız fiyatın üzerinde çıkabilir. Bu sebeple aracı kiralarken mutlaka anahtar teslim kiralama fiyatını net olarak sormakta fayda var.

Araç kiralama işlemi gerçekleştirilirken olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için kaliteli ve doğru bir araç kiralama firması seçmek gerekir. Ankara’da güvenli ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan Enterprise Rent-A-Car, Ankara araç kiralama firmaları arasında en rağbet gören firmalardan birisidir. 1957 yılında Amerika’da kurulan bu firma şuan 85 ayrı ülkede araç kiralamak isteyen kişilere kaliteli ve güvenilir hizmet sunuyor.

Ankara araç kiralama ihtiyaçlarınızı birçok çeşit araç ile, güvenli, kaliteli, çözüm odaklı, müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve farklı bütçelere hitap eden Enterprise Rent-A-Car firması hakkında öğrenmek istediklerinizi ve ihtiyaç duyduğunuz aracı kiralamak için https://www.enterprise.com.tr/ linkine tıklayarak güvenli ve kaliteli araç kiralama hizmetlerinden bütçenize uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü