EGE

Tümü

2017 Girişimcilik Kursları Başlıyor

06.02.2017 (5 Ay, 17 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
TAVŞANLI BELEDİYESİ VE İSKUR TAVŞANLI MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA KURS AÇILMASI YÖNÜNDE PROTOKOL İMZALANDI. İLK KURS 20 ŞUBAT'TA

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ile İskur Tavşanlı Müdürü Muhterem Aksoy tarafından imzalanan protokol çerçevesinde Şubat ayında 2, Mart ve Nisan aylarında 1 kurs açılarak. İlerleyen dönemlerde açılması planlanan kurslarla sayının 10'a yükseltilmesi hedefleniyor.


2017 Hedefimiz 250 Girişimciye Eğitim Vermek


Protokol imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, 2016 yılında 7 kurs açtıklarını ve bu eğitim sonrası toplam 174 kişinin sertifika aldığını söyleyerek 2017'de hedefin 250 girişimciye eğitim vermek olduğunu söyledi. Başkan Güler "Devletimiz kendi işini kurmak, ekmek kapısı açmak ve çevresine iş imkanı oluşturmak isteyen girişimcilerimize çok önemli destekler sunmaktadır. Yakın tarihte Can Suyu adı altında hükümetimiz esnafımıza destekleme yaptı. Bizde küçük işletmelerin çoğalması, istihdamın artması ve kendi işinde ekonomik kazanç elde etmek isteyen kardeşlerimiz için İskur ile protokol imzaladık. KOSGEB kaynaklarından yararlandırmayı hedefleyen Girişimcilik Kursları'na vatandaşlarımızın yoğun bir talebi var. 2016'da 174 kişi sertifika aldı. Bu arkadaşlarımızdan bazıları iş yerlerini açarak esnaflığa, üretime başladı. Sevindirici olan ise 77 kursiyerimizin bayan olmasıydı. Hanımların iş hayatına atılması, üretime katkı sunması ekonomik gücümüzü arttıracaktır. Bu sevindirici bir durum. 2017'de hedefimizi yüksek tutarak ilk etapta 4, ardından 10 kurs açmayı hedefliyoruz. Bu sayede 250 vatandaşımız eğitimlerini başarıyla tamamlamaları durumunda Girişimcilik Sertifikası'nı alarak iş yerlerini açabilecek. Şimdiden hayırlı olsun" ifadelerini kullandı     


İlk Kurs 20-25 Şubat Tarihlerinde Yapılacak


Protokol çerçevesinde ilk etapta KOSGEB'e Şubat ayının sonu, Mart aylarının ikinci dilimi ve Nisan ayının sonunda kurs açılması için talepte bulunuldu. İlk kurs 20-25 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Bu kursu sırasıyla 13-18 Mart, 20-25 Mart ve 24-29 Nisan tarihleri takip edecek. Başvurular başladı ve İskur ile Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne yapılabilecek. Kurslara ilişkin bir başka gelişme ise süre kısaltımı oldu, KOSGEB 2017 yılında açılacak kurslarda 70 saatlik eğitim periyodunun 32 saate indirilmesini ön gördü. Bu sayede 15 gün süren eğitimler 1 haftaya indirilmiş oldu.

 

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü