EGE

Tümü

27 Yıl Sonra İlk Kez Buluştular

27.01.2017 (6 Ay, 28 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Kurulduğu 1887 yılından itibaren Türk eğitim-öğretim hayatında önemli bir yer edinen, mezun ettiği gençlerin başarılarıyla da adından gururla söz edilen İzmir Karataş Lisesi'nin 1990 yılı 6 Matematik D mezunları, 27 yıl aradan sonra ilk kez bir araya geldi. 1987 – 1990 tarih aralığında birlikte okuyan liselileri çeyrek asrı aşkın bir süre sonra bir araya getiren ise o dönemde henüz kullanılmayan ancak son yılların trendi internet ve sosyal medya oldu.

Şimdilerde Balıkesir’de matematik öğretmenliği yapan İlkay Bayoğulları, Ege Üniversitesi Çocuk Servisi Diyaliz Bölümü Hemşiresi Mahmure Silleli Bukis, Yörük İnşaat Genel Müdürü Tolga Gülyen, sosyal medyanın imkânlarını kullanarak yıllar öncesinin arkadaşlarını buldu ve zor olan bir buluşmayı gerçekleştirdi. Farklı şehirlerdeki üniversitelerin kazanılmasıyla yurdun başka başka kentlerine dağılan, birbirlerinin izini yavaş yavaş kaybeden 6 Mat D mezunları, son yılların yükselen trendi facebook, İnstagram ve arkadaşlık sitelerindeki taramalar sonucu birbirlerini bulmuş oldu. 27 yıl uzakta kalmış olmanın birikimi ile gerçekleşen ve duygu dolu anlara sahne olan buluşma, herkesi de çok uzun bir aradan sonra lise yıllarına döndürmüş oldu.


Değişen Sadece Dış Görünüşlerimiz


Değişenin sadece dış görünüş olduğunu, dostluklarının kaldıkları yerden devam edeceğini vurgulayan İzmir Karataş Lisesi 1990 mezunları, “Çeyrek asrı aşkın bir süre sonra gerçekleşen ilk buluşmamızda sınıf arkadaşlarımızı karşımızda görünce çok heyecanlandık. Saçlara ak düşmüş, hatta dökülmüş, yüzlere hayat çizgisi yansımış olabilir. Ancak değişmeyen tek şey aynı sıcaklık, aynı dostluk, aynı muzurluk. Yıllar geçse de o günleri yeniden yaşamak, hocaları ve anılarımızı anmak muhteşemdi. Sanki 27 yıl uzak kalmamış gibi hasret giderdik. Lise yıllarımızda ne cep telefonu ne internet ne sosyal medya vardı. Artık teknolojinin ve çağın gücünü kullanarak birbirimizi bulmuşken bir daha da kaybedemeyiz " dediler.


Resimaltı:


Ön Sıra Soldan Sağa: Gülen Menteş - Matematik Öğretmeni, Mahmure Silleli Bukis - Ege Üniversitesi Çocuk Servisi Diyaliz Bölümü Hemşiresi, Ercüment Yıldırım Bilişim Proje Koordinatörü- Bilişim Suçları Bilirkişi, Ebru Dön Keskin – Gazeteci - EGİAD Ege Genç İşadamları Derneği Basın Danışmanı, Doç.Dr. İlkin Yücel Şengün - Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi, Selda Boran - Sigorta Eksperlik Bürosu Raportör, Betül Baş - Tedarik Zinciri Stok Uzmanı, 

İkinci Sıra Soldan Sağa: Göktuğ Aybar - Tunga Boya ve İnş Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı, Tolga Gülyen Yörük İnşaat Genel Müdürü, İlkay Bora Bayoğulları - Matematik Öğretmeni, Hilal Bora - Eczacı, Münevver Yüzbaşı - Sınıf Öğretmeni, Ali Özcan Ayakkabı - Toptan Satış Firma Sahibi, Çiğdem Tambahar - Mimar, Tarık Çırakoğlu - TET Grup İnşaat  İnşaat Mühendisi


Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü