EGE

Tümü

2017’nin En Beğenilen Şal Modelleri ve Bağlama Teknikleri

26.01.2017 (6 Ay, 23 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Tesettürlü kadınlar için olmazsa olmaz aksesuarlardan biri olan şal, oldukça popüler olmaya başladı.

Tesettürlü kadınlar için olmazsa olmaz aksesuarlardan biri olan şal, oldukça popüler olmaya başladı. Estetik görünmek için pratik şallarla ilgili bağlama modellerini ve şallarla ilgili bilmeniz gerekenleri yazımızda paylaşıyoruz.

Şal seçiminde püf noktaları

Aslında şal seçmek diye bir şey kalmadı. Çünkü ülkemizde en popüler şal modelleri ipeklerdir. Bunlar hem rahat hem de oldukça estetik göründükleri için tercih edilmeye başladı. Ancak talep çok olunca ipek şal üretimlerinde de polyester kullanılmaya başlandı. Bu nedenle aldığınız şalın yüzde yüz ipek olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Yeni şal modelleri 2017 koleksiyonlarında püsküllü ipek şallar, desenli spor şal modelleri, krep şal modelleri ve incili tasarımlar yer aldığını da ayrıca belirtmek isteriz.

Bununla beraber şal seçimini etkileyen önemi bir şey de, bağlama şeklidir. Eğer sert bir model yapıyorsanız, şalınızın da buna uygun olması lazım. Sert bağlama modelleri için orta sertliğe sahip bir şal modeli seçilmesi uygun olacaktır. Yumuşak ve serbest bağlama modellerini tercih edenler de yumuşak şalları tercih edebilirler.

Şal modelleri içerisinde paşminalar da oldukça popüler. İpek gibi parlak ve kalitelidir. Bunu seçecek kişiler de bağlama ve tarzlarına dikkat ederek seçmelidir. Paşmina modellerinin ön tarafları eşarp gibi durduğu için genelde bu yönde bir tarzı kendisine seçmiş olanlar tarafından tercih edilir.

Şal modellerinde düz renkler daha ön plana çıkıyor. Ancak son zamanlarda desenli şallar da ortaya çıkmaya başladı. Özellikler üzerinde bir takım hayvan figürleri yer alan şallar var. Ancak bunlar namaz kılan tesettürlü hanımlar için uygun değiller. Buna dikkat ediyorsanız, kesinlikle bu şalları almayın.

Şal bağlama modelleri

Yüz tipine göre şal bağlama şekilleri de değişiyor. Eğer oval bir yüze sahipseniz, tüm şal bağlama modelleri sizin için uygundur denilebilir. Ancak diğer yüz tipleri için bunu ifade etmek zor. Yuvarlak yüzlüler için şalı ön kısmını eşarp gibi yapmak oldukça önemlidir. Bu durum yüzün yuvarlağımsı hatlarını daha estetik gösterir. Kara yüzler için de bu durum tam tersidir. Yüzü ön plana çıkarmak gerekir. Yüz hatları çok keskin olan kişiler için aşlın daha yumuşak bağlanması doğal bir görünüm elde edilmesi açısından dikkat edilecek bir husustur.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü