EGE

Tümü

Akdurak’tan sektörlere fuar önerisi

03.01.2017 (6 Ay, 20 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Gıda ve İçecek Fuarı’nda İtalyan esintisi

İzmir İtalyan Ticaret Odası ve Anfaş Fuarcılık iş birliği ile gerçekleşecek olan Anfaş 24’üncü Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı 15 Şubat–18 Şubat 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek. Fuarın sektörden birçok firmayı bir araya getireceğini ve katılımcı firmaların sektöre yönelik fikir alışverişi yapacağını dile getiren İzmir İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rebii Akdurak, sektör ekonomisine katkıda bulunmanın ve sektörel teknolojiyi takip etmenin gerçekleşmesi amacıyla fuar etkinliklerinin büyük önem taşıdığını söyledi.


“2017 yılı fuar yılı olacak”

Gıda ve İçecek sektörünün ülke ekonomisinde büyük bir paya sahip olduğunu ifade eden Akdurak, “Türkiye turizmden gıda sektörüne kadar birçok alanda ciddi bir gelişme gösterdi. Ülke olarak yaşadığımız ekonomik ve politik sorunlar sektörlerde daralmaya yol açtı. 2016 yılını böyle kapatıyor olabiliriz; ancak 2017 yılında birçok sektörde ivme kazanarak büyümeye devam edeceğiz. Bu noktada, fuar ve organizasyonlar büyük önem taşıyor. Sektörün önde gelen firmalarını bir araya getirerek tek çatı altında çözüm üretebilir ve yeni çıkış yollarını ortaklaşa bulabiliriz. Bu sebeple, İzmir İtalyan Ticaret Odası olarak, fuar etkinliklerine önem veriyoruz. 2017 yılı sektörlerin yeniden ayağa kalması amacıyla fuar yılı olabilir. Gerçekleşecek fuar etkinlikleri ile ekonomimizin yeniden hayat bulmasını sağlayabiliriz” dedi.


400 firmanın stant açacağı fuarın 18 Şubat'a kadar süreceğini açıklayan Akdurak, “Fuara, 4 gün boyunca yerli ve yabancı 45 bine yakın ziyaretçi bekliyoruz” diye konuştu.

 


Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü