EGE

Tümü

101 Öğrenci Satranç Masasında Kapıştı

31.12.2016 (8 Ay, 18 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
İzmir’in Aliağa ilçesinde Okullar Arası 1.Satranç Turnuvası düzenlendi. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür, Sanat ve Spor Proje Ekibi ile Petrokimya Holding (PETKİM) işbirliğinde gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Turnuvaya ilk ve ortaokullardan toplam 101 öğrenci katıldı.

ALİAĞA’DA OKULLAR ARASI SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ

 Satranç sporunun öğrenciler arasında yaygınlaşması amacı ile gerçekleştirilen turnuvanın sonunda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

 

Aliağa Belediyesi Sahil Bandı Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri’ndeki ödül törenine; Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedalı Özkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

 

Satranç sporunun öğrencilerde mantıklı ve rasyonel düşünmeyi geliştirdiğini belirten Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, “Satranç, öğrenciler için önemli ve yararlı bir spordur. Kararların daha hızlı bir şekilde alınmasına ve kişinin özgüveninin gelişmesine yardımcı olur. Aynı zamanda hayatın tüm alanlarında da fayda sağlar” dedi.

 

Satranç sporunun önemine değinen Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz ise organizasyona sağladıkları katkılarından ötürü Petkim yönetimine ve organizasyonda emeği geçen ilçe milli eğitim müdürlüğü personeline teşekkür etti.

 

Aliağa Okullar Arası 1.Satranç Turnuvası’nda dereceye giren öğrencilere ödül ve madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Dereceye giren öğrencilerin isimleri şöyle:

 

İlkokul birincisi: Özgü Görcük (PetroKimya İlk Okulu)

İlkokul ikincisi: Arda Kara (TOKİ İlk Okulu)

İlkokul üçüncüsü: Eftal Öztürk (PetroKimya İlk Okulu)

 

Ortaokul birincisi: Atakan Mert Biçer (Atatürk Ortaokulu)

Ortaokul ikincisi: Berke Develi (TED Aliağa Ortaokulu)

Ortaokul üçüncüsü: Mert Kemal Övet (Helvacı Ortaokulu)

 

Ortaokullar arası en başarılı kız öğrenci: Aslıhan Şimşek (PetroKimya İlkokulu)

İlkokullar arası en başarılı kız öğrenci: Zeynep Kuş (PetroKimya Ortaokulu)

 

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü