EGE

Tümü

2016'da 614 Çift Nikah Masasına Oturdu

28.12.2016 (8 Ay, 26 Gün önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından 2016 yılının 12 aylık döneminde toplam 614 çiftin nikâhi kıyıldı. Bu nikâhlarda, 27 tane yabancı uyruklu vatandaş da dünya evine girmenin mutluluğunu yaşadı.

Evlendirme memurluğu, nikâh için müracaat eden 7 Almanya, 6 Suriye, 4 Azerbaycan, 3 Rusya, 1 İtalya, 1 Belarus, 1 Bosna-Hersek, 1 Hollanda, 1 Polonya, 1 Kırgızistan, 1 Ukrayna vatandaşı olmak üzere toplam 27 yabancı uyruklu çiftin nikâh akitlerini gerçekleştirdi.

Birçok çiftin mutluluklarına ortak olduklarını ve toplumu oluşturan en önemli yapı taşının aile olduğunu ifade eden Aliağa Belediyesi Nikâh Memuru Aydan Mangura, 2016 yılının başından itibaren Aliağa Belediyesi evlendirme dairesinde 614 çiftin nikâhini gerçekleştirdiklerini söyledi. Mangura ayrıca, nikâh masasına oturan yabancı uyrukluların 21’i kadın, 4’u erkek, kıyılan 2 nikâhta da her iki tarafın yabancı olduğunu belirtti.   

NİKÂH İÇİN GEREKLİ BELGELER

Nikâh için gerekli belgeler hakkında da bilgiler veren Mangura,”Evlendirme dairemize başvuruda bulunmak isteyen çiftlerimiz öncelikle sabah saatlerinde kimlik ve bir fotoğrafları ile birlikte evlilik raporu için bir sevk kâgidi almaları gerekiyor. Sağlık ocağımız saat 11.00’e kadar kan aldığı için çiftlerden özellikle sabah saatlerinde sevk almalarını rica ediyoruz.

Çıkan kan sonuçlarından sonra 4 fotoğraf ve bir kimlik fotokopisi ile birlikte gelen çiftlerimizin müracaatlarını alıyoruz.  Müracaat edilen günün ertesi gününden itibaren çiftlerimiz ne zaman isterlerse nikâh akidlerini gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

    Yol Durumu

    Tümü