EGE

Tümü

Halk Sağlığı İçin Belediye Üniversite El Ele

20.03.2017 (9 Gün, 20 Saat önce)
Sosyal Medyada Paylaş :
Belediye üniversite işbirliğiyle halk sağlığına katkı

Sağlık Halk Kongresi, Ege Üniversitesi ile Bornova Belediyesi işbirliğinde üçüncü kez düzenlendi. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki kongrede vatandaşların en çok merak ettiği sağlıkla ilgili konularda akademisyenler sunumlar yaparak bilgi verdi. 


Vatandaşların en çok merak ettiği sağlık sorunlarının ele alındığı 15. Sağlık Halk Kongresi Ege Üniversitesi ile Bornova Belediyesi işbirliğinde Büyükpark içindeki Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’nin halka yönelik olarak yapılan ilk kongresi olan Sağlık Halk Kongresi’nde toplumun her kesimini etkileyen hastalıklar konusunda uzman öğretim elemanları sunumlar yaparak bilgi verdi.


STANTLARDA ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ


Kongrede, Tıp Fakültesi öğrencileri de dileyen katılımcıların kan şekerlerini ve tansiyonlarını ölçerek tavsiyelerde bulundu.  Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri de diş ve ağız taraması yaptı.


Yoğun ilgi gören kongrede, “Gluten nedir, ne değildir”, “Bu reflü, neden röfle kadar moda”, “Ağız ve diş sağlığı implantlar”, “Çarpıntı nedir”, “Otizmin erken tanısı”, “Menopoz nedir”, “Sağlıklı yaşam için egzersiz nasıl yapılmalıdır” başlıklarında oturumlar düzenlendi. Vatandaşlar konuşmaların ardından merak ettikleri konular hakkında sorular sordu. 


İlki 15 yıl önce Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından düzenlenen Kongre, üç yıldır Bornova Belediyesi’nin ev sahipliği ve işbirliğinde yapılıyor.

Sosyal Medyada Paylaş :

DÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERYORUMLAR

Günün Uyarıları

Tümü

Yol Durumu

Tümü